Oskar Cyms

Oskar Cyms

Oskar Cyms – artysta młodego pokolenia, obdarzony wyjątkowo charyzmatycznym głosem, który w ostatnim czasie osiąga duże sukcesy na rynku muzycznym. Zwycięzca XVIII edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Oskar dał się poznać szerszej publiczności wrzucając do sieci cover’y znanych artystów i biorąc udział w licznych konkursach wokalnych, jednak szeroka, w pełnym tego słowa znaczeniu publiczność́ mogła go poznać na całym świecie w hicie Netflixa – filmie 365 dni: Ten Dzień́. Wykonana przez Oskara ballada „My Girl” stała się międzynarodowym przebojem i była jedną z najchętniej wyszukiwanych numerów w serwisach streamingowych, lądując tym samym w TOP3 światowego rankingu Shazam. W ostatnim czasie Oskar wydał takie single jak „Daj mi znać”, „Nic więcej” oraz „Niech mówią”, które szturmem podbiły playlisty największych stacji radiowych. Jego dotychczas wydane utwory kolektywnie zebrały ponad 30 milionów wyświetleń na platformach streamingowych.

W 2023. r. Oskar debiutował na deskach sceny Amfiteatru Opolskiego podczas jubileuszowego 60 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego wykonanie można również było usłyszeć podczas transmitowanej przez Telewizję Polsat tegorocznej Gali Miss Polski. Wziął udział m.in. w konkursie eurowizji TikToka, był także finalistą konkursu Talentobranie. Otrzymał również nominację do nagrody Samsung Galaxy Awards w kategorii Najlepszy Talent Muzyczny.

Obecnie artysta realizuje trasę koncertową po całej Polsce oraz intensywnie pracuje nad materiałem na swój debiutancki album. Płyta powstaje we współpracy z najlepszym polskim duetem producenckim Dominikiem Buczkowskim i Patrykiem Kumórem, którzy są odpowiedzialni za największe przeboje m.in. Sanah, Dawida Kwiatkowskiego, Viki Gabor, Roksany Węgiel czy Sary James.